עידו הולצמן - חומוס נחמה

עידו הולצמן ממליץ: חומוסיית נחמה – להנות ממנת חומוס עשירה, לאחר הקורונה

עידו הולצמן הלך לבקר בחומוסיית נחמה, וממליץ בחום ללכת להנות מהמטבח העשיר של המסעדה עם סיום סגר הקורונה – ולתמוך בעסקי המסעדנות הנמצאים במשבר

בעיר התחתית חיפה, ברחוב העצמאות, נפתחה חומוסייה חדשה הנמצאת בבעלותן של זוג מדהים, אנה ורן נשיב. החומוסייה ממוקמת למרגלות בניין ‘הטיל’, בניין מרכזי בחיפה – באזור המכיל תנועה רבה מאוד.

החומוסייה נקראה על שמה של סבתו בת ה-101 של רן נשיב, אשר לאורך השנים תמכה בו ללכת אחר החלום שלו – לפתוח מסעדת חומוס איכותית, ובאמת כך עשה רן ופתח את ‘חומוס נחמה‘.

ביום יום, המקום הומה אדם. ניתן להזמין גם מרקים, כמו מרק ירקות לדוגמה, אשר כמובן, מכיל גרגירי חומוס. אך המנה העיקרית היא צלחת חומוס חם, עם המון טחינה, גרגירי חומוס שלמים – למי שאוהב ניתן גם להוסיף פול, מטבוחה אסלית, ביצת חופש ופרוסות לימון כבוש.

מנת החומוס מגיעה אל השולחן עם שתי פיתות מקמח מלא וסלט ירקות קטן, צלוחית תפוחי אדמה אפויים, חמוצים, בצל חי, פלפל חריף וזיתים. חומוסיית נחמה נוקטת במאמצים ליצור מקום יותר בריא מהחומוסייה הממוצעת ולא תמצאו שם צ’יפס נוטף שמן (אבל כן אפשר פיתות רגילות במקום מקמח מלא, אם תתעקשו).

כתוב/כתבי תגובה

נגישות